Kullanıcı Sözleşmesi

Madde 1 – Giriş

İşbu kullanıcı sözleşmesi (“sözleşme”) ve uygunland.com sitesinde (¨site¨) yer alan diğer kurallar, Uygun Land tarafından sunulan hizmetlerin şart ve koşullarını düzenlemektedir. Sitede yer alan tüm politika ve kurallar işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olarak, işbu sözleşmenin ekini oluşturmaktadır.

İşbu sözleşme, sizinle, 17 Eylül Mahallesi Murat Sokak no:3/A adresinde yerleşik Mert Teknik Hırdavat arasında yapılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanmakla, işbu sözleşmenin hüküm ve şartlarını kabul etmektesiniz.

Madde 2 – Süre

Sizin tarafınızdan gerekli kimlik bilgilerinin siteye girilmesi ve yine tarafınızca verilen e-posta adresine gönderilecek e-postanın teyit edilmesi ile üyelik kayıt işlemi tamamlanır. İşbu sözleşme tüm kullanıcılar için geçerlidir. İşbu sözleşme; yeni kullanıcılar için üyelik kayıt işleminin tamamlanması ile, mevcut kullanıcılar için onaylandığı tarihte, yürürlüğe girecektir.

Madde 3 – Kapsam

Uygun Land, sizlere internet üzerinden ürün ve/veya hizmet tedarikçisi olma ve/veya satın alma imkanı sunan sanal bir e-ticaret hizmeti sağlamaktadır. Uygun Land, bu sitede listelenen ürün ve/veya hizmetlerin sahibidir, tedarikçilerin sağladığı ürün ve hizmetlerin ödemesini finanse eder ve faturayı alıcıya kendisi keser. Tedarikçi firmalara uygunland üzerinden ürünlerini onay sürecinden geçirmek koşulu ile yönetim paneli verilir ve ürün yüklemelerine izin verilir, tedarikçi firma sitede satış fiyatını belirleyemez, sadece uygunland ‘a fatura edeceği tutarı belirtir, uygunland’ın uygun göreceği fiyata ürünü satmakta özgürdür, alıcıdan gelen sipariş tedarikçi firmanın yönetim paneline düşer, tedarikçi ürünü üretir ve faturasını Mert Teknik Hırdavat şirket hesabına keser.

Madde 4 – Hizmetler

Uygunland tarafından verilen hizmetler kısaca;

1.Sıfır Riskli Alışveriş Sistemi
a. Uygun Land sıfır risk sistemi kapsamında alıcıya ürünü test etme imkanı tanır, bu test etme süresi 3 gün +24 saattir, bu süre zarfında alıcı ürünü detaylı şekilde inceler ve ürünlerinde tanıtılandan farklı bir durum yoksa ürünlerini onaylar.

Sıfır Risk Sistemi kapsamında Uygun Land tarafından kontrol altında tutulan ve yönetilen sistem, işbu sözleşme ve ekinde yer alan Sıfır Riskli Alışveriş Sistemi kurallarına uygun işletilmektedir.
Sıfır Riskli Alışveriş Sistemi’nin işleyişi aşağıdaki gibidir:
i. Alıcı, ürün ve/veya hizmet siparişi verdikten sonra, ürün ve/veya hizmet bedeli Uygun Land tarafından tahsil edilir, ürün ve/veya hizmet tedarikçilerimize bildirilir, tedarikçilerimiz ürünleri hazırlarlar ve Uygun Land toplanma merkezine gönderirler, alıcının 2 veya daha fazla tedarikçiden verdiği sipariş bulunuyorsa siparişlerinin tamamlanması beklenir ve alıcıya kargo edilir, kargo ve üretim süreçleri alıcıya kısa sms ile bilgilendirilir.
Tedarikçimiz, ürün ve/veya hizmeti, alıcı Uygun Land `a ödeme yaptıktan sonra 5 (beş) iş günü + 24 saat içinde Uygun Land `ın toplanma adresine gönderir ve gönderi bilgilerinin siteye girişini sağlar. Gönderilen ürün ve/veya hizmeti teslim alan alıcı, ürün/hizmet kararlaştırılan niteliklere ve şartlara uygun ise, ürün ve/veya hizmet bedelinin uygunland hesabında kalıcı olarak kalmasına site üzerinden onay verir.
iii. uygunland ürün ve/veya hizmetin alıcıya teslimini/ifasını sağlamaz ise ya da alıcı tarafından gönderilen ürün ve/veya hizmetin belirtilen nitelikleri taşımadığı tespit edilir ise veya alıcı ürün ve/veya hizmeti ) satın almaktan vazgeçer ise, ürün/hizmet bedeli Uygun Land tarafından alıcıya iade edilir, sorunun sebebi uygunland`ın tedarikçi firmasından kaynaklanıyorsa uygunland ürünü tedarikçi firmaya iade eder, şayet müşteri cayma hakkı kapsamında ürünü iade ederse Uygun Land ürünü tedarikçiye iade etmez sineye çeker.

Alıcı, Uygun Land `ın ürünün kargo bilgilerini veya hizmetin ifa edildiğine ilişkin bilgileri siteye girmesini müteakiben 3 (üç) iş günü + 24 saat içinde onay veya iade bildiriminde bulunmazsa, ürün ve/veya hizmet bedeli için hak sahipliğinde bulunamaz. Bu amaçla, 3 (üç) iş gününün tamamlanmasını takiben, alıcının e-posta hesabına, uygunland tarafından bir hatırlatma mesajı atılacaktır. Alıcının bu e-posta mesajına istinaden, takip eden 24 saat içerisinde ürün ve/veya hizmete ilişkin şikâyetini site üzerinden iletmemesi halinde, ürün ve/veya hizmet bedeli iade süreci kapanmış olur.
Kişiye özel üretimi yapılan ve Uygun Land tarafından belirlenebilecek kategorilerde gerçekleşen satışlarda Cayma hakkı bulunmamaktadır, ancak kişiye özel üretim olsa dahi, tanıtımından çok farklı bir ürün gönderilmiş ise bu durumda Sıfır Riskli Alışveriş Sistemi ile korunmaya devam edilir.
Madde 5 – Alım Şartları

Alım yaparken “Alıcılar İçin Kurallar”a uymayı kabul etmektesiniz.

Madde 6 – Fikri Mülkiyet

Sitenin tasarımı, imge, html kodu dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla sitede Uygun Land tarafından oluşturulan tüm içerik Uygun Land `a aittir. Kullanıcılar, Uygun Land `nin fikri mülkiyet haklarına tabi eserlerini kullanamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez, çoğaltamaz, bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz.

 

Madde 7 – Fesih

Taraflardan herhangi biri, tek taraflı olarak işbu sözleşme ve eklerini her zaman feshedilebilir. Böyle bir fesih halinde taraflar fesih tarihine kadar doğmuş olan hak ve borçları karşılıklı olarak ifa edeceklerdir.

Uygun Land , işbu sözleşme ve eklerini ihlal etmeniz durumunda sözleşmeyi ve üyeliğinizi derhal tek taraflı olarak feshedebilecektir. Bu durumda, Uygun Land `ın uğradığı/uğrayabileceği tüm zarar ve ziyandan sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz.

 

Madde 8 – Ekler

Kullanıcılar, sitede yayınlanan kurallar ve politikaların işbu sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olduğunu kabul ederler. Kullanıcılar aşağıda yer alan kuralları da okuyup anladıklarını kabul ederler.